A méhpempő, amelyet a fiatal méhek fején lévő mirigy termel, a méhkirálynőnek élete végéig táplálékul szolgál.
Ismeretes, hogy a méhek átlagosan csak egy évig élnek, és hogy csupán az a néhány egyed telel át, amelyekre az új család felneveléséhez a következő évben szükség van. A herék élettartama pedig mindössze néhány hét.
A méhkirálynő viszont legalább öt évig él, és egész életében szünet nélkül petéket rak, amelyekből egész méhnemzedékek kelnek életre – Egy-egy méhkirálynőnek átlagosan 800 000 utódja van!
A közönséges méhek és a méhkirálynő közötti óriási különbség kizárólag arra vezethető vissza, hogy a méhkirálynőt méhpempővel táplálják! (A dolgozó méhek kapnak méhpempőt, de csupán életük első 3 napján: A későbbiek során már csak mézet vagy virágport fogyaszthatnak…)
A méhpempő zselés állagú, sárgás-fehéres színű, csodás anyag!
- A tudósok analizálták a méhpempőt, és (bár pontos összetételét mind a mai napig nem ismerjük) kiderítették, hogy ez az anyag a B-vitaminok valóságos koncentrátuma.
- Ásványi anyagokat (pl.:kálium, kalcium, nátrium, magnézium, foszfor) és értékes nyomelemeket egyaránt (pl.: vas, réz, cink, fluor) találtak benne, továbbá egy sor rendkívül bonyolult, hormonszerű szerves vegyületet.
- A méhpempő fehérjetartalma (aminosavakkal együtt) egyedülálló!
- Antibakteriális hatású vegyületeket is tartalmaz (lásd acetilkolin és 10-HDA sav).
A pempő korunk szuperélelmiszere, átfogó élettani hatásokkal és koncentrált tápanyagtartalommal.
A tápláló, energizáló, és általános egészségjavító méhpempő fogyasztása kimondottan női a meddőség ellen is ajánlatos! Olvasson tovább a témában >>>
És te mit gondolsz erről?
Neked mi a véleményed a témáról?